Wesele w stylu retro

Wesele w stylu retro

Stare trendy powracają do nas ze zdwojoną siłą, co można zaobserwować na ulicach. Coraz częściej stylizacje z lat ubiegłych pojawiają się wśród młodzieży.  Jedną z cech mody jest to, że nigdy do końca nie jest zapomniana.


Narzeczeni coraz częściej decydują się na organizację ślubu w stylu lat ubiegłych. Ze względu na  szczególny rodzaj elegancji i romantyzmu style retro stał się motywem przewodnim dla wielu par planujących wesele.  Ślub w tym klimacie to zazwyczaj pastelowe kolory,  naturalne drewno i oczywiście zabytkowe auto, najczęściej garbus.


Z czym kojarzą się czasy retro?


Przede wszystkim z czerwoną szminką, klasyką Hollywoodzkiego kina, Elvisem Presleyem, różowym „Cadillac’iem” oraz naturalnie z  koktajlami mlecznymi.

 

Ślub w stylu retro


Planując ślub w  stylu retro trzeba pamiętać, że każdy element musi pasować do siebie dotyczy to zarówno stroju państwa młodych jak i wystroju sali.


Panna Młoda ma do wyboru dwa rodzaje sukni ślubnej: bogato zdobioną koronkami i błyszczącymi kamieniami z zakończonym długim trenem bądź krótką, rozkloszowaną od pasa w dół. Bardzo ważnym elementem tych lat jest welon, który powinien pasować do wybranej sukni. Z  krótką sukienką  lepiej komponuje się toczek zakończony koronką. Dla podkreślenia stylu sukni ślubnej można dopasować do niej rękawiczki, torebkę, parasolkę i biżuterię.


Strój Pana Młodego cechuje się kamizelką bądź szelkami. Zamiast tradycyjnego krawata można użyć muchy lub cienkiego krawata.


Miejsce, w  którym odbywa się wesele powinno wystrojem nawiązywać do stylu retro. Wszelkiego rodzaju dodatki związane z latami 50. nadadzą mu odpowiedniego charakteru. Haftowane serwetki, porcelanowa zastawa, stare pocztówki, stylizowane bukiety kwiatów , girlandy, płyty winylowe to tylko niektóre propozycje na dekoracje ślubne.


Oryginalne, stylizowane na lata 50. zaproszenia na ślub będą pięknym dopełnieniem całości. Mogą mieć postać biletów do kina, plakatów, ulotek czy tradycyjnych zaproszeń zachowanych w grafice retro.


Sesja zdjęciowa w stylu retro


Fotograf ślubny powinien być poinformowany co do wybory tematyki wesela, dzięki czemu będzie miał czas na przygotowanie odpowiedniej koncepcji.  Do sesji zdjęciowej warto użyć też ciekawych dekoracji czy zabawnych dodatków np. sztucznych wąsów i okularów na patyczkach, co sprawi, że fotografie ślubne będą jeszcze piękniejsze.
 

darmowy katalog firm

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]