Trendy w filmowaniu ślubów 2017

Trendy w filmowaniu ślubów 2017

Wybierając kamerzystę na na wesele Młode Pary często zwracają uwagę nie tylko na koszt, ale i na  jak najlepszą jakość sprzętu. Wszystko po to, by ich film był oryginalny i wyjątkowy. Obecnie film już nie trwa 3-5 godzin. Coraz rzadziej oglądamy długie dialogi gości, czy cały moment składania życzeń ze staromodnym podkładem muzycznym. Kamerzyści starają się, by było to dzieło filmowe na miarę największych produkcji filmowych.


Długość filmów

Teraz królują filmy, które są skrótem tego ważnego dnia. Montaż i aktualne trendy pozwalają na zawarcie wszystkich najważniejszych emocji i chwil w krótkim czasie. Kamerzyści starają się robić mniej ujęć przy stole, a więcej w czasie zabaw i tańców. To niewątpliwie wpływa na przyjemność oglądania takich nagrań, które nie trwają już 4 czy 5 godzin, a maksymalnie 1,5. Nie jest to suchy materiał pokazujący poszczególnie po sobie następujące wydarzenia, ale historia, która wraz z dobrze dobranym podkładem muzycznym tworzy jedną spójną całość.


Same Day Edit

Ostatnio popularnością cieszą się filmy SDE (ang. Same Day Edit). Tłumacząc są to filmy montowane tego samego dnia. Film taki zawiera zwykle momenty z przygotowań, najważniejsze chwile ceremonii, ewentualnie krótki plener lub spacer. Coraz częściej zawiera on także historię związku Młodej Pary – ujęcia z dnia ślubu przeplatane są z wypowiedziami Nowożeńców i opowieścią o wspólnej miłości. Edycja nagrania odbywa się w trybie przyspieszonym, aby zaprezentować piękny i pełen emocji film już podczas przyjęcia weselnego.


Kamerzysta i jednocześnie artysta i reżyser

Wymagania, co do filmów ze ślubu są coraz większe. Młode Pary poszukują kamerzysty ślubnego, który nie tylko nagra film, ale także zmontuje go i sprawi, że będzie on tworzył spójną całość. Film nie ma być przypadkowym zlepkiem wielu ująć, a ma opowiadać piękną historię. Młode pary doceniają przede wszystkim pomysłowych filmowców, którzy nie boją się przedstawiać swojej wizji, których pomysły są oryginalne i nietypowe z piękną muzyką i specjalnymi efektami.


Teledyski ślubne

Bardzo popularne są kilkuminutowe klipy, które zawierają krótkie, dynamiczne ujęcia, tzw. „przebłyski” z dnia ślubu i wesela. Często ten kilkuminutowy teledysk przesądza o tym, czy wybierzemy danego filmowca. Ze względu na niewielką długość oraz rozmiar, klipy udostępniane są przez parę młodą w mediach społecznościowych, a także wręczane są gościom.


Filmowanie z dronów

Technika ta jest coraz bardziej popularna, jednak wciąż za granicą, w Polsce jest to rzadkie. Wynajmując kamerzystę z dronem, możemy być pewni, że otrzymamy coś, co sprawi, iż się wyróżnimy. Dron potrafi ustawiać się na różnych wysokościach – tuż nad ziemią lub kilkadziesiąt metrów w górze. Minusem tego rozwiązania jest niemożliwe wprowadzenie drona do wszystkich miejsc. Filmowanie z dronów w znaczący sposób urozmaicają film weselny, dodając mu dynamizmu, nowoczesności i genialnych ujęć, o których możemy tylko pomarzyć decydując się na tradycyjne wideofilmowanie.


Filmy z humorem

Nowością jest wprowadzenie nieco humoru do filmów ślubnych. Wspominaliśmy już, że kamerzysta ślubny często stara się unikać ujęć gości przy stole. Niektórzy jednak wykorzystują takie momenty, by wprowadzić do nagrania trochę humoru. Widzimy więc rozmawiających gości, ale ich głosy podłożone są z różnych filmów, np. głos Kargula i Pawlaka z "Sami Swoim", zabawne teksty z "Chłopaki nie płaczą" albo "Shreka". Pomysłowość kamerzytsów nie zna granic.


Jeśli zależy Wam na tym, by za kilka lat z dumą pokazywać film ślubny swoim bliskim, dzieciom, wnukom to zachęcamy do zwrócenia uwagi na te bardzo istotne podpunkty ;)

 

Źródło

filmy-wesele.pl


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]