Ślub stulecia w Chinach

Ślub stulecia w Chinach

Tym ślubem żyły całe Chiny.. Angelababy to azjatycka aktorka, piosenkarka i modelka, nazywana chińską Kim Kardashian. Yueng ma dopiero 26 lat, a już okrzyknięto ją największą gwiazdą w Azji. Karierę zaczynała w wieku 14 lat. Dziewczyna bardzo szybko osiągnęła sukces. Gwiazda wyszła za mąż za uwielbianego w Chinach aktora, Huang Xiaominga. O jej wielomilionowym ślubie od kilku dni pisze cała Azja!


Najsłynniejsza azjatycka para młoda urządziła wesele marzeń, którego całkowity koszt wyniósł 30 milionów dolarów, czyli ponad 100 milionów złotych. Koszt przyjęcia robi wrażenie, ale zarówno Angelababy, jak i Huang Xiaoming mogą sobie na to pozwolić. Jak donosi The Telegraph, pan młody zarabia 7 milionów funtów rocznie, a roczne wpływy na konto Angelababy to 4 miliony funtów


Panna Młoda wystąpiła w sukni od Diora – uszyta na specjalne zamówienie kreacja z organzy, satyny i koronek.  Media wskazują, że szyta była przez około 5 miesięcy. Sam tren, o długości ponad 3 metrów, zdobiło ponad sto koronkowych bukietów róż ręcznie tkanych z jedwabiu w słynnym francuskim zagłębiu koronkowym Chantilly.


2 tysiące gości zostało poczęstowanych tortem  w kształcie karuzeli, który miał ponad 3 metry wysokości i był przygotowywany przez miesiąc. Dekoracje weselne wykonano z ogromnej ilości żywych róż, które zdobiły ściany wraz z fotografiami pary młodej. Co ciekawe, goście w podziękowaniu za udział w uroczystości otrzymywali pakiet prezentów, a w tym smartfona.


Wesele odbyło się w sali Targów Szanghajskich, którą ozdobiono tysiącami róż. Wszystko zostało przygotowane z przepychem. Jak donoszą chińskie media, nawet nad 3-metrowym tortem pracowano przez miesiąc.

Uwagę przykuwał również pierścionek zaręczynowy Panny Młodej - sześciokaratowy diament, który wart jest 1,5 miliona złotych!


Większość kosztów wydarzenia pokryli sponsorzy, których marki były promowane dzięki transmisji internetowej. Co ciekawe, faktyczna przysięga przed ołtarzem młodej pary miała miejsce kilka miesięcy wcześniej w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.


To wesele z pewnością przejdzie do historii, jako jedno najdroższych i najbardziej ekstrawaganckich na świecie. Chińscy celebry ci pobili rozmachem swoich amerykańskich rywali – Kim Kardashian i Kanye'a Westa, których ślub kosztował 12 mln USD.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]