Ranking największych wpadek gości na weselu!

Ranking największych wpadek gości na weselu!
Każda Para Młoda chce, aby ślub był wyjątkowym i pięknym  wydarzeniem. Niestety nawet w tak ważny dzień nie da się wszystkiego zaplanować w stu procentach. Zawsze może zdarzyć się coś nieoczekiwanego - czy to w pozytywnym, czy negatywnym tego słowa znaczeniu.

Momentowi zaślubin Młodej Pary towarzyszą ogromne emocje, a wtedy o wpadkę nietrudno. Na weselu dodatkowo pojawia się w głowach szum alkoholu i dobrej zabawy, co jeszcze bardziej potęguje prawdopodobieństwo popełnienia gafy.

Sprawdź ranking największych gaf gości na weselu!

*Picie na umór - z pijaństwem gości spotkaliśmy się pewnie wszyscy. Jedni zaliczają zgon i śpią pod stołem, innym włącza się tryb tańca z gwiazdami i wyciągają na parkiet kogo tylko się da, a jeszcze inni po prostu okupują toaletę tworząc niemały korek i robiąc konkurencję dla zespołu.

*Wynoszenie alkoholu - nie ważne czy goście wynoszą alkohol do domu czy do hotelowego pokoju. Wynoszenie jakiegokolwiek alkoholu z wesela jest nie na miejscu i naprawdę wstyd za takich ludzi.
 

*Wyścig po miejsce przy stole - to bardzo częsty widok w sytuacji, gdy Para Młoda zapomni o winietkach. Goście dosłownie rzucają się na stoły i z impetem zajmują wymarzone miejsce. Nierzadko marynarkami i torebkami zajmują kolejne miejsca dla swoich znajomych, odprawiając wszystkich z kwitkiem.
 

*Podarowanie pustej koperty - prawie każdy z nas zna, co najmniej jedną taką historię. Brak pieniędzy nie jest tutaj żadnym wytłumaczeniem. Takie zachowanie to nie tylko brak szacunku dla osób które zaprosiły na ślub, ale również niemiłe zaskoczenie przy ich otwieraniu. Coraz częściej dochodzą słuchy, że nawet w kopertach znajdują się pocięte kawałki gazet lub innego papieru przypominającego fakturę pieniędzy.

*Przejmowanie mikrofonu - niejednokrotnie zdarza się, że pijani goście czują w sobie niezwykły wzrost możliwości wokalnych i próbują zastępować w tej roli zespół. Nawet jeśli na trzeźwo możesz pochwalić się talentem do śpiewania, warto uzgodnić to z parą młodą. Nie muszą życzyć sobie występów.
 

*Krytykowanie przyjęcia weselnego – negatywne komentarze w trakcie ślubu nie są na miejscu, ponieważ zapomina się o tym, że Państwo Młodzi zrobili wszystko najlepiej jak potrafią i przygotowywali się do tej uroczystości bardzo długo. Warto skupić się na tych pozytywnych rzeczach i z pewnością wszystkim wyjdzie to na dobre. A komentarze zostawić na inny dzień po weselu.  
 

*Obecność tylko na weselu - jeśli para młoda zaprasza na ślub i wesele, dużym nietaktem jest przyjście na samo przyjęcie. Oczywiście, zdarzają się wyjątkowe sytuacje, które mogą uniemożliwić gościowi dotarcie na czas. Niestety właściwie na każdym ślubie zdarza się, że część biesiadników czeka już na nowożeńców pod salą weselną. Nawet jeśli jesteś niewierząca, a ceremonia odbędzie się w kościele, powinnaś się na niej pojawić z szacunku i sympatii dla Państwa Młodych. Przyjście na samo przyjęcie jest bardzo nietaktowne.
 

*Niegrzeczne dzieci - to jest strasznie drażliwy temat. Zapraszać pary z dziećmi czy zupełnie nie. Dyskusja o tym, czy wesele jest odpowiednim miejscem dla dzieci trwa od lat, ale obie strony prawdopodobnie nigdy nie dojdą do porozumienia. Wpadka jest wtedy kiedy dzieci puszczone „samopas” robią co chcą, przeszkadzając innym. Biegają jak szalone, tratując gości i zakłócają przebieg wesela. Oczywiście nie można mieć pretensji do dziecka, dlatego tak ważna jest natychmiastowa interwencja rodzica.
 

*Nieodpowiedni strój - mamy na myśli np. opadające sukienki bez ramiączek, które w najmniej spodziewanych momentach zjeżdżają w dół (często niestety w bezpośrednim sąsiedztwie kamery). Do listy nieodpowiednich strojów można dołączyć: zbyt krótkie sukienki, które podczas tańca ujawniają fragmenty bielizny, a także jeansy zamiast spodni garniturowych (chyba, że konwencja przyjęcia na to pozwala).
 

*Biała lub czarna sukienka - na ślub nie należy zakładać białej sukienki - jest to duży nietakt wobec Panny Młodej, która powinna być w tym dniu wyraźnie zauważalna i musi wyróżniać się wśród innych gości. Równie ryzykowne jest wkładanie kreacji w odcieniach ecru. Kontrowersje wzbudza kwestia czarnych sukienek - tutaj pojawiają się różne głosy. Wiele osób uważa czerń za najbardziej elegancki kolor, który jest odpowiedni na wesele. Niektórzy jednak sądzą, że czarny wiąże się z żałobą i nie wypada wkładać na ślub takiej sukienki.

 

 


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]