Oczepiny w obiektywie

Oczepiny w obiektywie

Na każdym weselu zazwyczaj pojawiają się gry i zabawy oczepinowe. Ich efektywność zazwyczaj zależy od pomysłowości zespołu na wesele czy też wodzireja. Ostatnio jednak  coraz częściej  odchodzi się  od tradycyjnych zabaw, które wprawiały w zażenowanie większość gości na weselu. Możemy przede wszystkim zaobserwować , więcej zabaw neutralnych, które zachęcają wręcz weselników do dobrej zabawy.
Nie da się ukryć, że całkowita rezygnacja z weselnych konkursów pozbawia często całą zabawę pewnego uroku, właściwego dla tego rodzaju imprezy. Poza tym wszelkie zabawy, oprócz swej funkcji czysto zabawowej, mają na celu integrację gości i rozluźnienie atmosfery. W końcu wesele – jak sama nazwa wskazuje – nakazuje się weselić, a więc bawić i śmiać do upadłego. Na wszelkie dopuszczalne sposoby.

Większość Par Młodych chce mieć ciekawe zdjęcia z tej części uroczystości. Żeby tak się stało, muszą być jednak spełnione pewne warunki. Warto zadbać np. o to, by wodzirej tak ustawił Parę Młodą wraz z gośćmi, którzy będą próbowali złapać welon/krawat, aby fotograf miał szansę zrobić kilka dobrych ujęć. Nie polecamy ustawiania gości tańczących w kółeczku wokół Pary Młodej; o wiele lepszym sposobem jest ustawienie ich tuż za głównymi bohaterami – w taki sposób o wiele lepiej widać na zdjęciach zaciętą „walkę”, a przede wszystkim – rzeczywiście taka walka ma szansę się wywiązać i jest przy tym o wiele więcej emocji i śmiechu.

Wszystkie zabawy mają rzecz jasna na celu uatrakcyjnienie zabawy i sprawienie, że wesele odróżnia się od zwykłej imprezy tanecznej. Są jednak takie, które są bardziej atrakcyjne i popularniejsze, chyba przede wszystkim ze względu na szczególną moc integrującą. Również fotografowie ślubni mają swoje ulubione zabawy, czyli takie, które wydobywają z ludzi emocje, sprawiają, że impreza nabiera dynamizmu, że wszyscy po prostu świetnie się bawią. A to naprawdę widać potem na fotografiach. Oto garść przykładów zabaw, które wpisują się w ten styl: kareta, wycieczka do zoo, rzeźby ślubne, konkursy taneczne (szczególnie te na najdziwniejszy taniec), zabawa w pociąg czy fanty. Ustalając z wodzirejem/zespołem/dj-em listę zabaw weselnych, warto zapytać o te, dzięki którym nasze wesele stanie się niezapomnianym przeżyciem. My zaś będziemy śmiać się jeszcze długo potem, oglądając w naszym ślubnym albumie zdjęcia, które oddają klimat szalonej zabawy i radości.

spis.der.pl Katalog stron www

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]