Makijaż, a sesja ślubna plenerowa

Makijaż, a sesja ślubna plenerowa

Coraz częściej fotograficzna ślubna sesja plenerowa odbywa się w inny dzień, niż dzień ślubu. Dlaczego? Jest to bardzo proste. W dniu wesela wszyscy są nieco zestresowani i zazwyczaj ciężko jest się zrelaksować. W dodatku każdy gdzieś się spieszy i zazwyczaj nie ma zbyt wiele czasu, który można by poświęcić na zdjęcia. Trzeba również uważać aby nie zaplamić sukni. Trzeba więc ograniczyć szaleństwa do minimum.

Jeśli sesje ślubną zaplanowaliśmy na inny dzień niż dzień ślubu to już połowa sukcesu! Możemy mieć pewność, że zdjęcia będą dużo lepsze! Sesja ślubna plenerowa może odbyć się w wolny dzień, kiedy nie trzeba się nigdzie spieszyć i ma się naprawdę dużo czasu na fotografowanie. Sesja może wtedy odbyć się nieco dalej od domu, w jakimś ciekawym plenerze. Taka sesja może obejmować nawet kilka lokalizacji i nie jest normowana czasowo. Suknia nie będzie już używana, więc nie trzeba się martwic zabrudzeniami czy nawet rozdarciami. Można sobie, jednym słowem, poszaleć! Nikt nie każe przecież robić tylko grzecznych zdjęć np.Pary Młodej siedzącej na ławeczce. Można położyć się na plaży, wskoczyć do jeziora, czy nawet wspiąć się na skalistą górę.

Pojawia się jednak mały problem. Co z fryzurą i makijażem? Gdy przygotowujemy się do sesji zdjęciowej możemy skorzystać z usług fryzjerki i wizażystki. Moje studio współpracuje z wykwalifikowanymi wizażystkami, które wykonują profesjonalny makijaż do zdjęć. Jeśli jednak wolimy pomalować się same, nie ma problemu. Warto jednak pamiętać o kilku szczegółach podczas przygotowywania się do sesji ślubnej w plenerze.

Jeśli nasza cera nie jest doskonała nie martwmy się tym! Drobne niedoskonałości można w kilka sekund usunąć w programie graficznym do obróbki zdjęć. Nie ma więc potrzeby nakładania dużej ilości podkładu, korektora i pudru. Wszystkie zdjęcia z indywidualnej sesji ślubnej poddawane są obróbce komputerowej. Nie trzeba więc drobnych niedoskonałości na wszelką cenę maskować, ani tez nakładać bardzo dużej ilości kosmetyków na twarz. Dobry, delikatny makijaż będzie do takiej sesji idealny!

Na sesji ślubnej bardzo często wykonywane są zdjęcia portretowe. Jak wiadomo obiektyw aparatu widzi nieco więcej niż ludzkie oko. Nie przesadzajmy więc z makijażem. Gruba warstwa pudru na naszej twarzy odbije się bardzo negatywnie na ostatecznym wyglądzie zdjęć. Retusz takiego zdjęcia jest dużo trudniejszy i pochłania o wiele więcej czasu niż zatuszowanie niedoskonałości podczas obróbki komputerowej. Pozostawmy twarz jak najbardziej naturalną! Oczywiście warto zastosować podkład i puder, ale pamiętajmy, żeby był dobrze dobrany do twarzy. Puder za ciemny, lub za jasny nie zakryje niedoskonałości, a tylko nas oszpeci.

Pamiętajmy jednak, że w czasie sesji ślubnej plenerowej możemy mieć zupełnie inny makijaż niż w dniu ślubu. Odrobina ekstrawagancji na pewno nie zaszkodzi, a będzie świetnym dodatkiem do nieco bardziej szalonej sesji ślubnej. Pamiętajmy jednak, aby był to makijaż już wcześniej przez nas wypróbowany. Panowie również powinni zadbać o swój wygląd. Cera dobrze ogolona i nawilżona będzie ładnie prezentować się na zdjęciach.

www.atrasphotography.pl

Darmowy Katalog Stron SEO

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]