Łatwy sposób na piękne zdjęcia ślubne

Łatwy sposób na piękne zdjęcia ślubne


Nie tylko Dzień Ślubu jest stresujący dla Pary Młodej, dla wielu par największy problem stanowią zdjęcia ślubne. Każdy marzy o idealnej pamiątce ślubnej, którą z radością będzie się chwalić rodzinie i znajomym. Aby zrobić piękne zdjęcia nie trzeba być modelką czy modelem, wystarczy jedynie dobrze się przygotować.


Zazwyczaj najwięcej obaw ma Panna Młoda, która chce na własnym weselu wyglądać idealnie. Wybierając  fryzurę trzeba pamiętać, że każdy jest inny i w jednych fryzurach wygląda lepiej niż w innych, dlatego ważne jest aby wcześniej wypróbować kilka wariantów zanim się zdecydujemy.  Unikajmy nieprzetestowanego uczesania. To samo dotyczy makijażu. Dobry makijaż to punkt obowiązkowy, dlatego powinien być wcześniej dopasowany.


Jeśli decydujemy się na obecność fotografa przy błogosławieństwie to po pierwsze trzeba pamiętać aby pomieszczenie było posprzątane. Nawet mały element może zniszczyć zdjęcie. Wybierając pokój trzeba pamiętać również aby był przestronny. Oprócz Pary Młodej i ich rodziców zazwyczaj znajdują się w pomieszczeniu jeszcze dziadkowie czy bliższa rodzina, co już stwarza tłok oraz chaos. Fotograf musi mieć miejsce, aby uchwycić najważniejsze momenty. Im mniejsze pomniejszenie tym trudniej będzie się poruszać zwłaszcza ze sprzętem fotograficznym.


Wybierając fotografa powinniśmy się dowiedzieć, czy ma pozwolenie na fotografowanie podczas uroczystości w kościele. Jeśli nie ma to konieczne jest pozwolenie od księdza. Dla udanych zdjęć w kościele najlepszym wyjściem są jasne, przestronne kościoły.  Jednak zazwyczaj nie ma wyboru co do kościoła, dlatego warto  wcześniej porozmawiać z księdzem, aby wszystkie światła zostały włączone. Unikniemy dzięki temu ciemnych, niewyraźnych zdjęć.


Zarówno podczas sesji plenerowej, zdjęć w domu, w kościele oraz podczas przysięgi trzeba pamiętać, aby patrzyć się na siebie, a nie w obiektyw . Zdjęcia ślubne mają na celu przede wszystkim pokazanie Waszych uczuć oraz emocji, dzięki czemu zdjęcia są ładniejsze.
Najlepszym upiększaniem zdjęć jest uśmiech. Dlatego  warto opanować nerwy i  uśmiechnąć się. Skupione, zestresowane twarze  tworzą smutne zdjęcia, a przecież to najpiękniejszy dzień w życiu.


Kolejnym elementem jest wyjście z kościoła, które  powinno być wolne, bez żadnych gwałtownych ruchów. Na progu kościoła na pewno zostaniecie obsypani różnymi drobiazgami. Mogą to być grosiki, konfetti, płatki kwiatów, a nawet bańki mydlane. Pamiętajcie aby było tego dużo ! Niech każdy się zaangażuje! Dzięki temu stworzycie piękne zdjęcia bez większych wysiłków.


Podczas składania życzeń stańcie w jakimś ładnym miejscu. Jeśli dzień jest bardzo słoneczny znajdźcie jakieś zacienione miejsce. Jeśli dzień jest pochmurny wybierzcie przestrzeń gdzie jest jasno. Natomiast podczas romantycznych zdjęć we dwoje uważajcie żeby nikt nie wszedł w kadr.


Idealne zdjęcia powstają dzięki dobrym przygotowaniom. Małe czasem nieistotne elementy sprawiają, że zdjęcia są nie takie jakiś się spodziewaliśmy. Dzisiaj jest mnóstwo programów graficznych, które poprawiają wygląda zdjęć. Jednak nie są one wstanie poprawić wszystkiego. Chcąc naturalne, piękne zdjęcia sami musimy zadbać o stronę techniczną, która ułatwi pracę fotografa.

 

Darmowy moderowany katalog stron internetowych Katalog ChelseaLive.pl Katalog top-katalog.info

« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]