Jak wybrać dobrego fotografa?

Jak wybrać dobrego fotografa?

Ślub to najważniejszy dzień w życiu Młodej Pary, która chce by był on wyjątkowy i  niezapomniany. Długie przygotowania oraz precyzyjne dopracowanie każdego szczegółu, wszystko po to aby ten jeden dzień pozostał pięknym wspomnieniem.Ślubne zdjęcia i filmy są pamiątką na całe życie, do której można powracać. Wybór odpowiedniego fotografa nie jest taki łatwy jak się może wydawać. W tym artykule znajdziecie porady, które ułatwią Wam podjęcie tej decyzji.


Na samym początku warto popytać znajomych, którzy niedawno brali ślub o ich doświadczenia związane z fotografią ślubną oraz poprosić o pokazanie zdjęć ze  ślubu. Jeśli wśród znajomych żaden fotograf nie przypadł Wam do gustu,  szukajcie dalej.
Przeglądając strony internetowe fotografów trzeba zwrócić uwagę jak bogate portfolio posiadają, czy jest różnorodność par przedstawionych w galeriach, czy pary nie są w takich samych pozycjach i w tych samych miejscach fotografowane, czy zdjęcia są odpowiednio ostre i kolorowe, a także czy prezentowane zdjęcia odpowiadają naszym oczekiwaniom.


Jeśli wybraliście już kilku potencjalnych fotografów, dowiedzcie się, czy mają wolny termin. Jeśli tak, umówcie się na spotkanie i poproście, żeby fotograf przyniósł swoje portfolio. Na takie spotkanie warto się dobrze przygotować, a nawet spisać pytania.
Ważnym elementem podczas pierwszej rozmowy z fotografem jest szczegółowe przedstawienie własnej wizji, a także wysłuchanie sugestii fotografa. Dobry fotograf powinien dostosować się do wymagań w kwestiach techniki robienia zdjęć i ich obróbki, jak również przedstawić swoje własne pomysły.


Kolejną kwestią, która powinna być ustalona podczas takiego spotkania jest cena oraz co się na nią składa. W podpisanej umowie powinny być zawarte wszystkie elementy, które ustaliliście. Uwagę należy też zwrócić na to, by w umowie był zawarty paragraf, że fotograf, którego wybraliście jest tym, który będzie fotografował na Waszym ślubie.


Każda Młoda Para jest inna, i ma inne oczekiwania co do fotografa, dlatego najważniejsze jest wybranie fotografa ślubnego, który będzie miał indywidualne podejście do klienta. Decyzja musi być podjęta przez Was, a  nie przez osoby trzecie.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]