Goście weselni w obiektywie

Goście weselni w obiektywie

Fotografie ze ślubu i wesela to bez wątpienia fenomenalna pamiątka, która przypomina nam ten dzień. Dodatkowo właśnie dzięki nim nowożeńcy mogą zorientować się, czy całe przyjęcie było prawidłowo zorganizowane oraz przede wszystkim mogą stwierdzić jak naprawdę bawili się ich goście. Dlatego tak ważne jest zatrudnienie odpowiedniego fotografa, który znając nasze oczekiwania stworzy idealny dla nas ślubny fotoreportaż.

Przed podjęciem decyzji o wyborze fotografa,, para młoda powinna poświęcić nieco czasu na poszukiwanie „tego jedynego”, którego styl trafi do ich serc. Internet, prasa, czy też starmodna „poczta pantoflowa” z pewnością pozwoli nam znaleźć odpowiedniego fachowca.

W dzisiejszych trendach fotografii ślubnej do lamusa odchodzą sztuczne „ustawiane” i pozowane zdjęcia. Liczy się przede wszystkim uchwycenie magicznych momentów i stworzenie unikalnej relacji z tak ważnej uroczystości. Dobry Fotograf powinien pamiętać, że bohaterami wieczoru jest Para Młoda, ale goście weselni to ich niezbędne tło. Takie ślubne manewry wymagają od fotografa nie lada umiejętności.

Fotografia ślubna powinna być subtelna, fotograf winien obserwować „nieco z boku”, by nie zakłócić ceremonii. By wychwycić jak najwięcej „momentów” wielu fotografów pracuje we dwójkę – to pozwala im na różne ujęcia i bycie w dwóch miejscach równocześnie.
Dobry fotograf posiada również umiejętność wychwytywania i fotografowania najważniejszych momentów, zabawnych sytuacji i wzruszających chwil – to one są bowiem w tym dniu najważniejsze.

Nie ulega wątpliwości, iż najczęstszymi bohaterami fotografii weselnych są goście najlepiej się na nim bawiący – to najczęstszy „kąsek” fotografów, jednak powinni oni pamiętać również o tych weselnikach, którzy preferują bardziej stonowany sposób świętowania – dlatego zamawiając usługę fotografa warto zaznaczyć, aby wykonał kilka fotografii przy stołach (jednak nie podczas posiłków – to byłoby nieeleganckie).

Podsumowując wybór odpowiedniego fotografa to nie lada zadanie – poświęćmy więc temu nasz cenny czas i poświęcenie. Pamiętajmy, iż przed dniem ślubu należy przedstawić fotografowi nasze pomysły i oczekiwania – w ten sposób waszą wspólną współpracę będzie można zaliczyć do udanych.


« powrót do: Artykuły
projekt i realizacja Arena Internet | hosting HostingFirmowy.pl
Partnerzy
[zamknij]